RAMuzika trio

RAMuzika trio

 

Aistė Širvinskaitė, sopranas, Rūta Blaškytė, fortepijonas, Miglė Dikšaitienė, smuikas.

 

Ansamblis „RAMuzika” susibūrė 2011 metais. Kai Aistės ir Rūtos kūrybos keliai susibėgo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), muzikės netrukus suvokė, kad didžiosios operos scenos joms negana. Norisi ir kamerinio muzikavimo, susitikimų su žiūrovais jaukioje auditorijoje. „Atlikus operą, pasiilgsti ir kiek subtilesnės muzikos”, – sakė A. Širvinskaitė. Rūta taip pat pageidavo, kad vokalo ir fortepijono skambesį papildytų dar viena savita muzikinė spalva. Todėl šlietis prie jų pasiūlė smuikininkei M. Dikšaitienei. Aistės tėtis kompozitorius Juozas Širvinskas ansambliui padeda pritaikyti filmų melodijas, rašo aranžuotes smuikui.

 

Aistė Širvinskaitė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) baigė magistrantūros studijas, mokėsi primadonos prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje. Stažavosi Virgilijaus Noreikos vadovaujamoje operos studijoje prie LNOBT. Šiame teatre ji sukūrė vaidmenis Balio Dvariono „Dalioje”, Piotro Čaikovskio „Eugenijuje Onegine”, Giuseppe’s Verdi „Aidoje”, Richardo Wagnerio „Valkirijoje”. Taip pat dainavo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymuose – Johanno Strausso „Šikšnosparnis” ir „Vienos kraujas”, Giacomo Puccini „Sesuo Angelika”. Nemažai koncertavo su senosios muzikos ansambliu „Musica humana”.

 

Rūta Blaškytė – patyrusi scenos partnerė, LNOBT septynerius metus ėjo akompaniatorės pareigas. Ji baigė magistrantūrą ir aspirantūrą LMTA, Greta darbo su vokalistais Kauno valstybiniame muzikiniame teatre ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje ji kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja dalyvauja literatūriniuosemuzikiniuose projektuose, drauge su kitais garsiais Lietuvos menininkais atlikdama programas, skirtas Edvardui Griegui, Hectorui Berliozui, Česlovui Milošui ir kitoms legendinėms meno pasaulio asmenybėms. Ji yra nuolatinė tarptautinio Pažaislio muzikos festivalio dalyvė. Porą metų pianistė akomponavo italų tenorui Donato Ravini vasaros koncertuose Renavo dvare bei Palangos kurhauzo salėje.

 

Rūta pasižymi atidžiu ir profesionaliu bendradarbiavimu su solistais, giliu įsiklausymu į kūrinius ir koncerto programą.

 

Miglė Dikšaitienė, taip pat mokėsi LMTA, penkiolika metų smuikavo Gidono Kremerio vadovaujamame styginių orkestre „Kremerata Baltica”.