Linas Dužinskas, pianistas, koncertmeisteris

Linas Dužinskas
pianistas

Gimęs Telšiuose, L. Dužinskas muziko kelią pradėjo 1993 m. Vilniuje, vedamas mokytojos profesorės Birutės Vainiūnaitės Lietuvos muzikos akademijoje. Linas dirba B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje fortepijono mokytoju bei koncertmeisteriu, yra nuolatinis soprano Nomedos Kazlaus pianistas koncertuose ir TV laidos apie klasikinę muziką „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ redaktorius. Parengė daugiau nei 40 laidų su žymiais pasaulio operos ir klasikinės muzikos atlikėjais Dmitrij Chvorostovskij, Monserrat Caballe, Andrea Bocelli, Sarah Brightman, Gidon Kremer ir kitais.
Pianistas nuolat koncertuoja įvairiose Lietuvos ir pasaulio scenose: Lietuvos Nacionalinėje  ir Kauno Valstybinėje filharmonijose, Lietuvos menininkų rūmuose, Vilniaus miesto Rotušėje,  Usedomer (Vokietija) ir Suggia (Portugalija) festivaliuose, su Nijole Kniukštaite surengė rečitalius Varšuvoje, su Nomeda Kazlaus koncertavo Vokietijoje, Italijoje, Latvijoje, Rusijoje, Lenkijoje,  su Laimonu Masevičiumi – Prancūzijoje, Vokietijoje, Latvijoje, su Gleb Pyšniak – Latvijoje, Portugalijoje, Rusijoje, 2006 m. grojo baigiamąjį XXXVI Poreč festivalio Kroatijoje uždarymo koncertą.

L.Dužinskas įrašė kūrinius Lietuvos  ir Latvijos nacionaliniuose  radijuose.

 

Su Donato Ravini, Vigaile Karpavičiūte ir aktore Edita Užaite dalyvavo pirmajame sėkmingame poros surengtame koncerte Vilniaus rotušėje 2015 m gegužės mėn. Koncerto rėmėjas buvo italų prabangių automobilių ženklas Maserati.