Festivalio komanda

Donato Ravini (6)

Donato Ravini

Meno vadovas

Donato Ravini, tenoras interpretuotojas, klasikos ir operos spektaklių meno vadovas. Mokėsi tarptautinėje lyrinio dainavimo G. Forzano akademijoje pas žymų italų baritoną, meistrą ir kino aktorių Lino Puglisi, kuriam vadovaujant 2002 m. baigė operos dainavimą ir meno bakalaureatą ir su kuriuo taip pat bendradarbiavo kaip menininkai iki pat jo mirties 2012 m. Taip pat mokėsi su maestro baritonu Paolo Silveri ir kitais teatro ir kino meistrais, tarp jų buvo Dario Fo (Nobelio premijos laureatas, dramaturgas, rašytojas ir aktorius) ir Silvano Agosti (kino režisierius ir autorius, rašytojas ir poetas). Daugiau nei 15 metų jis pasirodo kaip solistas teatruose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, operose, koncertuose ir spektakliuose, taip pat sukūrė ir pristatė publikai save kaip autorių ir meno vadovą. D. Ravini dainavo ir pasirodė publikai operose ir koncertuose su italų ir užsienio atlikėjais, tarp kurių: Carlo Di Cristoforo, Antonio Pergolizzi, Alla Popova, An Sungmin, OhgeonYoon, Massimiliano Franchina, Paolo Subrizi ir daugelis kitų. Artistas yra klasikinės italų muzikos, operos, klasikinės neapolietiškos ir ispaniškos muzikos interpretuotojas, o jo dainavimo stilius kilęs iš Italijos belcanto mokyklos, kurią jam perdavė jo mokytojai, ypač baritonas Lino Puglisi. Jo repertuare yra įvairūs populiariausių ir svarbiausių italų ir užsienio operų kūrėjų personažai, tokių autorių kaip G.Verdi, G.Puccini, G.Donizetti, G.Rossini, V.Bellini, G.Bizet, J.Massenet, F.Lehar ir kiti.

Nuo 2015 iki 2020 m. Donato Ravini kartu su Vigaile Karpavičiūte ir kitais aukšto lygio menininkais dalyvauja pastatymuose kaip atlikėjas-tenoras ir meno vadovas; surengė sėkmingus klasikos pasirodymus (solo ir koncertus) Lietuvoje, Italijoje ir Latvijoje, jų organizavimą ir prodiusavimą vykdė Vigailė Karpavičiūtė ir jos kompanija „Klasikos degustacija“.

 

Curriculum vitae https://klasikosdegustacija.lt/wp-content/uploads/2021/04/Donato-Ravini_Meno-Vadovas_2021.pdf

Ruta Renave 2020

Rūta Blaškytė

Artistų koordinatorė

 

Tarptautinių konkursų laureatė, Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeisterė, RAMuzika narė ir talentinga pianistė, akompanuotoja. R. Blaškytė taip pat moko studentus Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje. Kartu su ansamblio RAMuzika smuikininke Migle Dikšaitiene ir soliste Aiste Ruškiene jau dešimtmetį pristato publikai taurias klasikos programas. Tenorui Donato Ravini žavingai akompanuoja koncertuose nuo 2017 m.

 

Curriculum vitae: https://klasikosdegustacija.lt/wp-content/uploads/2021/04/Rūta-Blaškytė_Artistu-koordinatore_2021.pdf

„Prieš pradėdama dirbti su koncerto medžiaga, susipažįstu su atlikėjais iš arčiau. Man svarbu, kad žmogus būtų savo srities profesionalas, bet dar svarbiau, kad jis būtų geras žmogus, gyvenantis visavertį gyvenimą ne vien dėl savęs. Su menininkais kiekvienam koncertui tampame komanda, todėl turiu jausti, kad žmogus nori būti
komandos dalimi”

 

– prodiuserė Vigailė Karpavičiūtė