Jūs tikrai girdėjote Edith Piaf. Naujos kartos klasikos solistė Austėja Lukaitė nustebins Kauno publiką

Jūs tikrai girdėjote Edith Piaf. Naujos kartos klasikos solistė Austėja Lukaitė nustebins Kauno publiką

Jei maištingoji Edith Piaf gyventų, ji Austėją Lukaitę pristatytų taip: „Jauna graži rožė, skaidriu ir stipriu balsu dovanojanti klausytojams muzikos palaimą.  Ji yra magnetas. Visai kaip aš, tik aš nebuvau graži.“

Austėja Lukaitė nėra nežinoma, ji atkreipė publikos ir komisijų dėmesį populiariuose TV šou: „Muzikinė kaukė“, „Lietuvos balsas“ ir kituose. Žiūrovai nenusivils pasirinkę spalio 21 dienos vakarą praleisti su ja ir jai akomponuojančia patyrusia pianiste, koncertmeistere Gražina Zalatoriene.

Moterų duo vakaras sudėliotas iš Lietuvos kūrėjų Z. Bružaitės, G. Savinienės, M. Petrausko, G. Kuprevičiaus dainų, taip pat iš kitų šalių kūrinių. Rengėjai ragina patenkinti smalsumą ir apsilankyti – juk įdomu, kokia naujos kartos solistė Austėja yra Carmen ar Edita Piaf.

Dainininkės keliu pradėjusi eiti su mergaičių choru „Liepaitės“, A. Lukaitė jį tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. A. Janutas). Vėliau solistės ir aktorės talentą parodė TV šou „Muzikinė kaukė“: meistriškai imitavo populiarią 20 a. Lietuvos estrados atlikėją D. Neimontaitę, po kito pasirodymo įkvėpė atsisukti susižavėjusią aktorę ir dainininkę Ingą Jankauskaitę.  Dievulio dosniai įvairiais talentais apdovanotą Austėją galėjote įsidėmėti ir kituose populiariuose televizijos projektuose: „Šok su žvaigžde“, „Lietuvos balsas“ ir kituose, taip pat televizijos serialuose. Tokia eklektiška menine veikla pasižyminti Austėjos dienotvarkė nėra naujiena nei Lietuvos, nei pasaulio kultūroje: M.K. Čiurlionis rašė muziką ir poeziją, tapė; Leonardo Da Vinci buvo tapytojas, inžinierius, skulptorius ir architektas. Įvairiapusiškumas padeda menininkei pritraukti publiką tiek į klasikinės muzikos koncertus, festivalius,  tiek į komedijos teatro „Domino“ spektaklius.

Soprano partijas atliekanti solistė dainavo Italijos, Prancūzijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos publikai. Kartu su pianiste Gražina Zalatoriene artistė rengia edukacines programas apie klasikinę muziką.

Pažiūrėk, kaip Austėja įkūnijo 20 a. populiarią Lietuvos estrados dainininkę Danutę Neimontaitę:

https://www.youtube.com/watch?v=TmGazQysGgw

Bilietų kaina – 15 eur, juos įsigykite čia: https://tickets.paysera.com/lt/event/austeja-lukaite-pop-klasika-ir-edith-piaf-kaunas

Prieš koncertą bilietai brangs.