Žemaitijos dvarų festivalis nebus „tylus ir geras“, bet kvėpuos maištinga laisvės dvasia

Žemaitijos dvarų festivalis nebus „tylus ir geras“, bet kvėpuos maištinga laisvės dvasia

Antrąjį festivalio leidimą pristato Vigailė Karpavičiūtė, patrauklaus įvykio Vakarų Lietuvoje organizatorė ir įmonės „Klasikos degustacija“ pardavimų vadybininkė:

„Festivalio scenoje ieškosime laisvės jausmo iš didžiųjų muzikos šedevrų ir jų autorių: G. Verdi, G. Puccini, Clara Schumann, Lili Boulanger, Maija Einfelde  ir kitų klasikinės bei populiariosios, net roko muzikos kūrėjų. Kaip įprastai, jungsime klasiką su šių laikų dainomis. Laisvės žinią įpinsime į visus renginius: laisvė melodramoje,  jaunimo drąsa „nebūti tyliais ir gerais“, bet priešintis suaugusių prisitaikėliškimui, išreikšti tai roko muzikos energija, moterų kūrybos laisvė ir pripažinimas, kokį poveikį Marlene Dietrich dainos turėjo antrojo pasaulinio karo metu, kaip Rūta Ščiogolevaitė su penkiais vaikais supranta laisvę, ką reiškia laisvė prieš 100 metų ir dabar. Kiekvienas žiūrovas mūsų koncertuose atras skirtingus laisvės pojūčius. “

Liepos 10 d. į koncertą dviems tenorams, pritariant kameriniam orkestrui su Martynu Staškumi, „Laisvė melodramoje ir MANESKIN“  publiką pakviesime į Oginskio rūmus Plungėje. Dainuos charizmatiškas puikus Lietuvos operos ir baleto teatro tenoras Tomas Pavilionis ir šarmingasis italas Donato Ravini. Laukiame ne tik nuolatinių mūsų svečių, bet ir italų rokerių „Maneskin“ fanų, jie galės pasimėgauti žinomomis dainomis, atliekamomis klasikos stiliumi . Kas žino, gal opera jiems pasirodys smagi, juk jos personažai – bendraamžiai? Vyresniems žiūrovams bus neprošal pažinti šių laikų jaunimo muzikos skonį, maištingus „Maneskin“ grupės tekstus, prisiminti savo jaunystę ir savo maištą.

„Šiandien labiau nei bet kada reikia patvirtinti ir sustiprinti pagrindines mūsų demokratinių visuomenių vertybes, nes šiandien jas kvestionuoja autokratinės ir diktatoriškos visuomenės, manančios, kad jos valdo žmoniją ir pasaulį melu, smurtu, ginklais, bombomis, nelygybe ir prievarta. Šiems planetos priešams mūsų Vakarų civilizacija, didžiosios senovės Graikijos civilizacijos dukra ir taip pat prakilnaus klasikinio grožio motina, priešpastato: laisvę, demokratiją (kuri suprantama kaip žmonių valdžia teisinėje valstybėje), tiesą, meilę, grožį ir kitas susijusias vertybes. Būtent tai yra gėris, kurį klasikinė muzika perduoda ir kurį mes parodysime festivalio renginiuose. Be to, kaip patvirtino daugelis mokslinių tyrimų, klasikinė muzika turi platų bei įvairiapusį poveikį žmogui: prevencinį, terapinį ir edukacinį. Tai priemonė, palengvinanti bendravimą su savimi, taigi – ir su kitais, fiziniu, emociniu, kognityviniu ir psichologiniu lygmeniu“, – sako festivalio meno vadovas italas Donato Ravini.

 

Šiais metais dalyvauja nemažai artistų iš svečių šalių – iš Prancūzjios atvyksta smuikininkė Magdalena Geka bei įspūdinga pora: tenoras-akordeonistas Remy Poulakis bei mecosopranas Sarah Laulan, iš Latvijos – pianistė Iveta Calite, italų menininkas Donato Ravini. Lietuvos žiūrovams jis pateiks kontrastingas programas, įtraukiančius pristatymus ir savo tenoro pasirodymus.

 

Festivalis gavo finansavimą iš regiono kompanijų: „Plungės lagūna”, „Plungės šaltis”, „Oginski hotel” ir „Promona”, taip pat iš Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos. Organizatoriai kviečia planuotis mielus vasaros vakarus su muzika iš anksto ir įsigyti bilietus su rėmėjo nuolaida.

Bilietų parduotuvė:

Laisvė melodramoje ir MANESKIN. Festivalis | tickets.paysera.com