Laisvės tema muzikoje prieš 100 metų ir dabar

Laisvės tema muzikoje prieš 100 metų ir dabar

Koncertu dviems tenorams, pritariant kameriniam orkestrui ir pagal Martyno Staškaus dirigento lazdelę, liepos 10 d. Plungės Oginskio rūmuose pradedame Žemaitijos dvarų muzikos festivalio 2-ąjį leidimą.

Festivalis gavo pradinį finansavimą iš regiono kompanijų: „Plungės lagūna”, „Plungės šaltis”, „Oginski hotel” ir „Promona”. Statybų bendrovė „Plungės lagūna” pasirašė trejų metų bendradarbiavimo su festivaliu sutartį. Įkvepiantis bendradarbiavimo su kultūra pavyzdys. Rengėjai tęsia derybas su kitomis svarbiomis įmonėmis, kurių finansinis indėlis leistų sėkmingai įgyvendinti sumanytus pasirodymus.

Šiais metais dalyvauja nemažai artistų iš svečių šalių – smuikininkės Magdalenos Geka ir pianistės Ivetos Calite duetas iš Prancūzijos ir Latvijos, įspūdinga prancūzų pora, tenoras-akordeonistas Remy Poulakis bei mecosopranas Sarah Laulan, italų menininkas Donato Ravini yra festivalio meno vadovas. Lietuvos žiūrovams jis pateiks kontrastingas programas, įtraukiančius pristatymus ir savo tenoro pasirodymus.

Festivalio scenoje bus pristatytas laisvės jausmas, padiktuotas didžiųjų meno ir muzikos šedevrų bei nesenstančių jų autorių, tokių kaip G. Verdi, G. Puccini, Clara Schumann, Lili Boulanger, Maija Einfelde  ir kitų klasikinės bei populiariosios muzikos autorių. Šiandien labiau nei bet kada reikia patvirtinti ir sustiprinti pagrindines mūsų demokratinių visuomenių vertybes, nes šiandien jas kvestionuoja autokratinės ir diktatoriškos visuomenės, manančios, kad jos valdo žmoniją ir pasaulį melu, smurtu, ginklais, bombomis, nelygybe ir prievarta. Šiems planetos priešams mūsų Vakarų civilizacija, didžiosios senovės Graikijos civilizacijos dukra ir taip pat prakilnaus klasikinio grožio motina, priešpastato: laisvę, demokratiją (kuri suprantama kaip žmonių valdžia teisinėje valstybėje), tiesą, meilę, grožį ir kitas susijusias vertybes. Būtent tai yra gėris, kurį klasikinė muzika perduoda ir kurį mes parodysime festivalio renginiuose. Be to, kaip patvirtino daugelis mokslinių tyrimų, klasikinė muzika turi platų bei įvairiapusį poveikį žmogui: prevencinį, terapinį ir edukacinį. Tai priemonė, palengvinanti bendravimą su savimi, taigi – ir su kitais, fiziniu, emociniu, kognityviniu ir psichologiniu lygmeniu.

Pirmajame koncerte „Laisvė melodramoje ir MANESKIN“ laukiame ne tik nuolatinių mūsų svečių, bet ir italų rokerių MANESKIN fanų, jie galės pasimėgauti žinomomis dainomis, atliekamomis klasikos stiliumi ir įsitikinti, kad opera yra smagus bei kietas muzikos žanras, o jos personažai – bendraamžiai, tiesa, gyvenę prieš daugiau nei 100 metų. Vyresniems žiūrovams bus neprošal pažinti  ir įvertinti jaunimo muzikos skonį!

Tomas Pavilionis – Lietuvos operos ir baleto teatro artistas, charizmatiškas, chameleoniškas, interaktyvus dainininkas.

Donato Ravini – Italijos tenoras, pristatantis ir populiarinantis klasikinę itališką dainą ir neapolietišką romansą, sėkmingų ir publikos susižavėjimo sulaukusių programų autorius.

Martynas Staškus – ilgametis Lietuvos operos ir baleto teatro orkestrų dirigentas, aktyviai dirbantis ir su Lietuvos jaunimu. Visada jaunas, energingas, žaismingas ir užsidegęs! Maestro duos festivaliui griausmingą startą ir kvies nepraleisti nė vieno spektaklio.

MANESKIN – jaunų italų roko grupė iš Romos, 2021 metais laimėjusi Eurovizijos dainų konkursą. Daina „Zitti e buoni” (Tylūs ir geri) užkariavo visą pasaulį dėl maištingos dvasios teksto, dėl įsimintinos melodijos, dėl pačių muzikantų spalvų, drąsos ir originalumo. Viena MANESKIN daina tarsi aidas atkartos žinomą neapolietišką kūrinį.

Susipažinkite su festivalio rėmėjais:

Plungės lagūna – Uždaroji akcinė bendrovė (plungeslaguna.lt)

Visos baltos žuvies perdirbimo ir pardavimo paslaugos – Plungės šaltis (psaltis.lt)

Viešbutis Oginski Plungėje, Klaipėdos apskritis (oginskihotel.lt)

Informaciniai partneriai:

Titulinis – Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.ltMažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt,

Pagrindinis – Plungė – Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis (laikrastisplunge.lt)

Pagrindinis – Telšių žinios – Telšių apskrities laikraštis (tzinios.lt)

Kviečiame prisijungti prie festivalio rėmėjų, įsigyjant pirmuosius bilietus. Nuolaidos laukelyje rašykite RĖMĖJAS. Bilietai į atidarymo koncertą: Laisvė melodramoje ir MANESKIN. Festivalis | tickets.paysera.com