Latvių žvaigždė pianistas Andrejs Osokins scenoje atveria savo sielą

Latvių žvaigždė pianistas Andrejs Osokins scenoje atveria savo sielą

Publikai jis sukelia tikrą euforiją, pribloškia savo nepriekaištinga technika, be jokių ribų ir gėdos išgyvena atliekamą muzikos kūrinį čia pat prieš žiūrovą. Muzika suteikia jam teisę būti absoliučiai atviru: bjauriu ir gražiu, laimingu ir piktu, net žiauriu ar pasišlykštėjusiu – visos emocijos atsispindi artisto veide. Štai tokiu spektakliu Andrejs Osokins, dar nė 40-ies neturintis menininkas iš Latvijos, kviečia ir mus, klausytojus, gyventi autentišką gyvenimą.

 

Kiekvienas kūrinys, papasakotas A. Osokins per fortepijono klavišus ir muzikines kompozicijas, palieka didelį žavesį ir nuostabą, nuostabą, kokią įtaką žmonėms gali daryti tikras menininkas. Viena koncerto dalyvė Liudmila rašo: „Tavo spektaklyje klausiausi savo gyvenimo! Garsiai! Ašarų ir emocijų gumulas kaupėsi mano gerklėje. Aš kalbėjau apie savo gyvenimą, savo tragedijas. Taip, viskas tragiška liko praeityje. Dabar gyvenu ir turiu vilties. Kaip jums pavyko visa tai perteikti man?! Kaip jums pavyko suprasti, kad viskas bus gerai? Supratau, kad turiu siekti harmonijos, taikos ir ramybės! Neįtikėtinas pasirodymas! Ačiū!”

 

Latvių menininkas yra pelnęs absoliutų pripažinimą tėvynėje, o taip pat yra tapęs keleto garsiausių tarptautinių konkursų laureatu. Pabrėžtume Karalienės Elizabetės pianistų konkursą Briuselyje  2010 m., 2014 m. pelnytą 4 vietą Arthuro Rubinsteino pianistų konkurse Tel Avive, laureato vardus varžytuvėse Berlyne, Londone, Dubline. Kritikai artistą pristato kaip tobulai stilingą, giria už galingą intelektą ir charizmą, plačią išraiškingą garso paletę, ypač įtikinamą daugelyje skirtingų muzikos stilių.

 

Lietuvoje A. Osokins pasirinko skambinti Frédérico Chopino kūrinius. Į programą įtraukti įspūdingieji  impromtai, polonezai, valsai ir noktiurnai. Tokią šventišką, skausmingų bei neįtikėtinos laimės kupinų paslapčių muziką pianistas perteikia pačia pilniausia romantikų gama, ir aistringai niuansuodamas, ir sukrėsdamas kontrastų didybe. Artistas save užmiršta ir  atsiduoda muzikos tėkmei. Jo klausantis nerūpi  jo požiūrio pateisinti nei kaip nors žūtbūt pagrįsti – meninės įtaigos dėka pianistas pats publiką „pagauna“.

 

Andrejaus koncertų darbotvarkėje įrašyti solo pasirodymai daugelyje išskirtinių pasaulio klasikinės muzikos salių: Vokietijoje (Berlyno Filharmonija, didžioji Konzerthaus, Frankfurto Alte Oper), Italijoje (Verdžio salė Milane), Jungtinėje Karalystėje (Wigmore Hall, Vetsminsterio katedroje Lomdone, Birmingemo Simfoninėje salėje). Ponas Osokins turėjo garbės dalyvauti koncertuose su pasaulyje vertinamais orkestrais, įrašė tris solinius albumus, 2020 m. surengė daugybę puikių, įkvepiančių internetinių rečitalių, transliuotų įvairiose šalyse, sukūrė bei įgyvendino savo muzikos ir meno festivalį Rygoje. Jis yra asocijuotas Londono Karališkosios Muzikos Akademijos narys (ARAM – an Associate of the Royal Academy of Music).  2008 m. pianistas buvo apdovanotas “The Great Music Award”, svarbiausia Latvijos valstybine premija. Daugiau apie pianistą: www.andrejsosokins.com.

 

Kartu su latvių pianistu pasirodysiantis belcanto atstovas tenoras Donato Ravini  atliks italų kompozitorių klasikines dainas. F. Chopin mylėjo ir vertino italų romansus ir belcanto repertuarą. Meilės ir aistros motyvus, kurie dominuoja šiose dainose, randame lenkų kompozitoriaus noktiurnuose, mazurkose ir koncertuose fortepijonui.  F. Chopino šedevrai „kalbasi“ su taip pat  žinomais ir nuostabiais kūriniais balsui ir fortepijonui, atstovaujančiais didžiąją Italijos belcanto tradiciją. Šios tradicijos simboliai yra Giacomo Puccini, Vincenzo Bellini, Ruggero Leoncavallo, Pietro Mascagni, Francesco Paolo Tosti ir kiti garsūs italų kompozitoriai.

 

Programos su pertrauka trukmė – 1,45 val. Su Lietuvos publika pianistas Andrejs Osokins susitiks pirmą kartą.