Žemės ir debesų dainos koncerte Vilniaus rotušėje

Žemės ir debesų dainos koncerte Vilniaus rotušėje

Italų tenoras, sėkmingų klasikos renginių autorius, Donato Ravini su kitais artistais pristato programą “Keliaujant per pasaulį”. Klausytojai kviečiami leistis į stebuklus žadančią kelionę laiku ir per visą mūsų planetą – nuo Betliejaus iki Lietuvos, nuo Amerikos, per Europą iki Rusijos ir Kinjos. Tokia įvairialypė programa, kurioje su J. Širvinsko, J. Kern, N. Rota, Albeniz, A. Lara, C.Debussy, S. Rachmaninov, G. Verdi kūriniais galėsime pabūti su įvairiais jausmais bei prisiminimais, o gal švystelės netikėtos svajonės.

Programoje – vieno gražiausių pasaulio balsų Andrea Bocelli,  ir jo scenos draugės S. Brightman specialiai jiems sukurta Canto della terra (Žemės daina), jai pritars “Ąžuoliuko” choras.

Šis didingas himnas nuskambės kiekvienam koncerto dalyviui ir mūsų mylimai Žemei. Solistė Aistė Širvinskaitė-Ruškienė, šiemet švenčianti penkiasdešimtmetį, atliks jos mėgiamus kūrinius iš miuziklų, romansus ir tėčio, žymaus kino filmų kompozitoriaus Juozo Širvinsko “Debesų dainą” iš miuziklo “Kelionė į Atata”. Programą užbaigsime Giuseppe Verdi šviesiu duetu iš operos “La Traviata” – tostu gyvenimo džiaugsmui. Koncerto akompaniment1 kuria aukščausios klasės pianistė, koncertmeisterė Rūta Blaškytė.

Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ – tai nacionalinis pasididžiavimas, skaičiuojantis 62 metus, turintis savo istoriją, vertybes ir gerai žinomą ženklą. Jo lyderis maestro Vytautas Miškinis yra nenuilstantis choro vadovas, muzikos puoselėtojas, jo dėka choras keliauja po pasaulį, dalyvauja įrašuose. Choro repertuare – nuo Renesanso ir baroko iki šiuolaikinės muzikos, nuo kantatų, simfonijų ir oratorijų iki motetų, aranžuotų liaudies dainų ir subtiliausių chorinių miniatūrų a capella. Koncerte choras ne tik pritars „Žemės dainą“ atliekantiems operos solistams, jis taip pat atliks savo kūrinį, skirtą artėjančioms Šventoms Kalėdoms.

Donato Ravini klasikinio dainavimo mokėsi pas garsų unikalų Italijos baritoną Lino Puglisi. Daugiau nei 15 metų jis pasirodo kaip solistas teatruose, nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, operose, koncertuose ir spektakliuose, taip pat sukūrė ir pristatė publikai save kaip autorių ir meno vadovą. D. Ravini dainavo ir pasirodė publikai operose ir koncertuose su italų ir užsienio atlikėjais, tarp kurių: Carlo Di Cristoforo, Antonio Pergolizzi, Alla Popova, An Sungmin, OhgeonYoon, Massimiliano Franchina, Paolo Subrizi ir daugelis kitų. Artistas yra klasikinės italų muzikos, operos, klasikinės neapolietiškos ir ispaniškos muzikos interpretuotojas, o jo dainavimo stilius kilęs iš Italijos belcanto mokyklos, kurią jam perdavė jo mokytojai, ypač baritonas Lino Puglisi. Jo repertuare yra įvairūs populiariausių ir svarbiausių italų ir užsienio operų kūrėjų personažai, tokių autorių kaip G.Verdi, G.Puccini, G.Donizetti, G.Rossini, V.Bellini, G.Bizet, J.Massenet, F.Lehar ir kiti.

Aistė Širvinskaitė dainavimo studijas baigė prof. I.Milkevičiūtės dainavimo klasėje. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre solistė atliko vaidmenis operose:  B. Dvariono “Dalia”, P. Čaikovskio “Eugenijus Oneginas”, G. Verdi “Aida” ir R. Vagnerio “Valkirija”. A. Širvinskaitės repertuare yra ir stambios formos vokalinių instrumentinių veikalų: J.S. Bacho “Magnificat”, G.F. Handelio “Dixit Dominus”, “Acis ir Galatėja”, W.A.Mozarto “Karūnavimo mišios”, C. Saint-Saenso “Kalėdų oratorija” ir kt. Kasmet solistė kartu su kolegėmis pianiste Rūta Blaškyte ir smuikininke Migle Dikšaitiene ansamblio “RAMuzika” sudėtyje surengia Lietuvos valstybinės filharmonijos organizuojamą koncertinę programą.

Rūta Blaškytė – Kauno valstybinio muzikinio teatro koncertmeisterė, puiki akompanuotoja, įvairių festivalių, koncertų dalyvė ir kūrėja. Dalyvauja kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja. Su kitais menininkais (K. Alčausku, V. Kochanskyte, D. Jankauskaite, T. Ladiga, M. Lukošiūte, D. Michelevičiūte, R. Preikšaite, P. Venslovu) įvairiuose Lietuvos miestuose atliko programas, skirtas E. Giregui, H.Berliozui, Cz.Miloszui, S. Ladigienei ir kt. Su Donato Ravini Lietuvoje koncertuoja nuo 2016 m.

Pažiūrėk į šią žemę, kuri sukasi kartu su mumis, net kai yra tamsu, pažiūrėk į šią žemę,  kuri sukasi mums, ir duoda mums truputį saulės. (Žodžiai Lucio Quarantotto, muzika Francesco Sartori).

Bilietus įsigykite Puikios muzikos koncertas “Keliaujant per pasaulį” (Italija, Lietuva) | tickets.paysera.com arba prieš koncertą. Bilietų kaina – 15,00 eur.