“Viva Italia!” Festivalio tęsinyje – tenoras iš Italijos ir trys deivės

“Viva Italia!” Festivalio tęsinyje – tenoras iš Italijos ir trys deivės

Palaimintas Plungės klebono Vytauto Gedvainio, Žemaitijos dvarų muzikos festivalis šauniai prasidėjo Oginskio rūmuose Plungėje. Liepos mėnesio koncertai vyks Palangos Tiškevičių rūmuose ir Renavo dvaro sodyboje. Italų tenoras Donato Ravini ir palangiškė sopranas Aistė Ruškienė savo balsais liepos 21 d. vėl drebins Birutės parką. Pernai metais netilpo visi norintys, o dalyvavę patyrė euforiją.

„Palangos publikai pateiksime muziką, kuri palies pagrindines festivalio temas: gamtos grožio, kultūros, meno ir kosmopolitizmo. Su muzika keliausime laiku ir iš vieno planetos krašto į kitą. O kompaniją mums palaikys G. Puccini, C. Debussy, F. P. Tosti, N. Rota, M. Grever, Granados ir kiti pasaulio klasikos lyderiai“,- renginį pristato meno vadovas D. Ravini.

Solistė A. Ruškienė ir pianistė R. Blaškytė tik kitu sąstatu – su trečiąja ansamblio RAMuzika nare smuikininke Migle Dikšaitiene liepos 23 d. išbarstys dešimties kolektyvo veiklos metų muzikos akimirkas, paliesdamos kiekvieną Renavo dvaro sodybos medžio lapelį, paukštelį, smilgą ir kiekvieną svečią.

Artistės tarsi išmoningo sodininko susodinti augalai puikiai papildo viena kitą – rimtoji dainininkė Aistė publiką pritraukia tiek balso jėga, tiek ypatinga visa apimančia harmonija judesiuose, išraiškoje ir kūrinio temoje, linksmuolė gaivališka smuiko virtuozė Miglė pasirodymuose žydi it gėlė – spalvomis, kvapais ir formomis, muzikos garsais ji taškosi kaip vaikas, pirmą kartą įbridęs į ežerą, abu elementus – rimtąjį ir gaivališką – apjungia pianistė Rūta, ji yra fėja,  nusileidžianti iš Fėjų šalies ir lengvais klavišų garsais pritarianti solistei ar smuikininkei.

„Klausantis grupės „RAMuzika“ apima nepaprastas akimirkos pojūtis – čia ir dabar. Pasijuntu lyg būčiau keturmetė mergaitė, kuri žaidžia, be jokio išankstinio plano keisdama veiklas ir draugus, ir patiriu laimingą, džiaugsmingą būseną“,- įspūdžiais dalijasi festivalio organizatorė Vigailė Karpavčiūtė (Klasikos degustacija).

Spektaklį „Keliaujant per pasaulį“ Palangoje  pristatys aktorius Rimas Giedraitis, kilęs iš kilmingos kunigaikščių Giedraičių giminės.  Bilietus galima įsigyti internete Keliaujant per pasaulį (Italija, Lietuva) * Festivalio programa – 21.07.2021 – Palangos Gintaro muziejaus terasa – Bilietai, prieš renginį vietoje, Renavo dvaro sodyboje reikia rezervuoti telefonu 861546031.