Prisiminti ir pagerbti Žemaitijos regioną

Prisiminti ir pagerbti Žemaitijos regioną

I-asis Žemaitijos dvarų muzikos festivalis gimė iš idėjos prisiminti ir pagerbti Žemaitijos kraštą, jo vietas ir pastatus, turtingą žemdirbių tradicijomis ir taip pat derlingą kultūra, kuris per amžius priėmė išskirtinius moteris ir vyrus, kultūros kūrėjus bei nacionalinio ir tarptautinio meno skleidėjus.  Jų darbo, įsipareigojimų, tikėjimo ir aistros kultūrai bei menui dėka šie dvarai ir rūmai dar ir dabar gyvena aktyvų kultūrinį gyvenimą, dar daugiau – jie yra mūsų šalies kultūrinės ir meninės scenos centre, taip, kaip jie buvo pastaruosius šimtmečius po jų atstatymo.

Baronas Mikalojus Antanas Rionė, kunigaikštis Mykolas Oginskis, grafas Jonas Juozapas Tiškevičius (lenk. Jan Józef Tyszkiewicz), Lietuvos visuomenės veikėja Stefanija Ladigienė sujungs Oginskio rūmus Plungėje, Renavo dvaro sodybą ir Palangos Tiškevičių rūmus į turtingą, spalvingą vasaros muzikos festivalį.

“Tiek pasirenkant artistus, tiek festivalio spektaklius, idėja buvo sekti paskui pėdsaką, paliktą tų iškilių vizionierių vyrų ir moterų iš praeities. Festivalio kviestiniai menininkai yra ir lietuviai, ir iš kitų šalių, koncertuojantys įvairiose pasaulio vietose”,- pristato meno vadovas Donato Ravini ir koncertmeisterė Rūta Blaškytė.

 

Programose bus atliekami Lietuvos autorių ir kitų šalių, tarp jų Prancūzijos, Italijos, Argentinos, JAV ir kitų tautų, kūriniai. Šis platus pasirinkimas pateisinamas tiek mentalitetu, tiek praeities vyrų ir moterų (festivalio įkvėpėjų) interesais ir kultūra; jie buvo kosmopolitai, tarptautinio mąstymo ir neturintys laiko ribų.