Gintautas Igaris: “Dvaruose skleidėsi kultūros daigai, kurie šiandien pasiekiami ne tik dvarininkams”

Gintautas Igaris: “Dvaruose skleidėsi kultūros daigai, kurie šiandien pasiekiami ne tik dvarininkams”

I-asis Žemaitijos dvarų muzikos festivalis vyks trijuose įstabiuose dvaruose – Oginskio Plungėje, Renavo ir Palangos Tiškevičių. Prie mecenatų prisijungė “Vyšnių dvaras”. Tai naujai pastatytas pastatas pagal Džiuginėnų dvaro prie Telšių projektą, interjeras primena Viktorijos laikus. Pavadinimas kilo nuo šalia esančio piliakialnio, vadinamo Vyšnių kalnu.

“Gyvename Kartenoje, galima sakyti dabartinės Žemaitijos piliakalnių sostinėje. Man asmeniškai labai patinka medinė architektūra, kuri beveik sunyko ar toliau nyksta. 2014 m. realizavome savo svajonę ir visiškai plynoje, bet nuostabioje vietoje pastatėme Vyšnių dvarą. Tai nėra autentiškas dvaras, bet turi autentiškų elementų, tai veikiantys kokliniai pečiai, rūsyje panaudotos autentiškos plytos iš sugriuvusio Dauginčių dvaro tvertų. Žmonės mano, kad dvaras čia stovi jau šimtas metų, tad mums puikiai pavyko juos “suklaidinti”.  Dvaro misija šiais laikais, žinoma, yra kitokia, tai nebėra ūkinis darinys, tačiau būtent dvaruose skleidėsi kultūros daigai, kurie šiandien pasiekiami ne tik dvarininkams. Vyšnių dvarą labai pamėgo  poros nusprendusios susituokti”, – pasakoja dvarą sukūrusios Igarių šeimos vyras verslininkas Gintautas Igaris.

Festivalio metu supažindinsime su praeities mecenatais, kurie kaip vieną iš gyvenimo prasmių matė būtent skleisti kultūrą, dalintis ja su kaimynais ir su visais, kas norėjo.

 

http://www.vysniudvaras.lt