Koncertuose skambės ir Fiodoro Dostojevskio citatos

Koncertuose skambės ir Fiodoro Dostojevskio citatos

„Meilė yra lobis, toks didelis gėris, kad ja galite išpirkti visą pasaulį ir išpirkti ne tik savo, bet ir kitų nuodėmes“, –  sako vienas iš F. Dostojevskio romano „Broliai Karamazovai“ herojų.

Fiodoro Dostojevskio, Thomo Manno, Levo Tolstojaus, Alejandro Jodorowskio ir kitų rašytojų, filosofų ir poetų, keitusių pasaulį, mintys apie meilę skamba klasikinės muzikos koncertuose. Koncertus kuria ir publikai pristato tarptautinė komanda – meno vadovas ir spektaklių autorius, tenoras iš Italijos Donato Ravini bei prodiuserė, koncertų vedėja Vigailė Karpavičiūtė.

 

Kūriniai D. Ravini programoje atsiduria neatsitiktinai: remdamasis savo menininko skoniu ir galvodamas apie emocijas, kurias kartu su kitais artistais perduos publikai, menininkas atsakingai juos suveria tarsi juvelyras brangų vėrinį. Vadovas taip pat parengia specialią prezentaciją, kuri yra vertinga ir primena įdomius faktus apie klasikinės muzikos kūrėjus, taip pat tekstus iš kino filmų, citatas iš romanų, kurių dėka koncertas tampa vientisas ir unikalus meno kūrinys.  Klasikinis šou pristatomas nuostabioje aplinkoje, ir publikos emocijos pasiekia euforiją.

 

Didžiųjų kūrėjų mintys programoje harmoningai papildo atliekamą kūrinį. Donato Ravini ir Vigailės Karpavičiūtės kuriami ir organizuojami renginiai šią vasarą pajūryje sulaukė karšto publikos pripažinimo, įvertinimo bei sėkmės. Spalio 9 ir 13 dienomis kūrėjai kviečia į koncertus „Klasikiniai romansai ir dainos“. Pirmasis pasirodymas ruošiamas molėtiškiams ir aplinkinių miestelių žmonėms, antrasis eina į Vilniaus Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus koncertų salę. Klasikinio spektaklio artistai yra solistai D. Ravini, Dovilė Kazonaitė ir Aistė Pilibavičiūtė, pianistai Rūta Blaškytė ir Aleksandras Vizbaras bei vedėja V. Karpavičiūtė.

 

Naujųjų lotynų kalbų autoriai – lietuvių, italų ir ispanų draugiškai atspindės įvarius muzikos laikotarpius ir įtakas, nuo XIX amžiaus iki šių laikų kūrėjų. Klausytojai bus pamaloninti Albeniz, Tosti, Granados, Di Capua, Leoncavallo, Dvariono, Kuprevičiaus, Jautakaitės ir kitų muzikų kūriniais.