Vasaros koncertų turas Lietuvoje praėjo su dideliu pasisekimu

Vasaros koncertų turas Lietuvoje praėjo su dideliu pasisekimu

Pasibaigus karantinui Lietuvoje ir Italijoje, mūsų tarptautinė komanda – Donato Ravini ir Vigailė Karpavičiūtė – pradėjome planuoti koncertus Lietuvos pajūryje. Buvo suplanuoti trys koncertai per savaitę. Pirmąjį su programa “Neapolietiškai andalūziška” surengėme Nidoje, katalikų bažnyčioje. Publika buvo šilta, išsiilgusi tauraus klasikinio muzikos grožio. Programos kūrėjas ir renginių meno vadovas D.Ravini šią programą Lietuvoje pristato ne pirmą kartą, tačiau ji dar nauja, todėl svarbu ja dalintis. Koncertą sudarė neapolietiška ir andalūziška dalys, solistui akomponavo pianistė Rūta Blaškytė. Vigailė Karpavičiūtė žavingai vedė publiką tekstu ir informacija, kurią su giliu artistiniu jausmu paruošė meno vadovas. Vigailė ir Donato svečiams padovanojo Giacomo Leopardi eilėraštį “L’infinito”, kurį perskaitė duetu itališkai ir lietuviškai.

 

Palangoje paruošėme naują programą, prisijungė solistė sopranas iš Palangos Aistė Ruškienė. Koncertas Palangos gintaro muziejaus terasoje pritraukė didelį būrį klasikos mėgėjų ir tai mus stipriai įkvėpė. Skambėjo nepamirštami neapolietiški romansai Malia, Sogno, Luna d’estate, Reginella ir kiti, visus pakerėjo tenoro Donato Ravini atliekama Parla più piano (kompozitorius Nino Rota), meilė sklandė ore, o po duetų Granada ir O sole mio publika liko ekstazėje.

“Ačiū už galimybę pabūti koncerte, esame sužavėti! Skoninga, gražu, prasminga ir nuoširdu. Kuriat tikrus stebuklus,” – renginį entuziastingai įvertino vienas svečias.

Ta pati sėkmė kūrybinę grupę lydėjo ir Renavo dvare. Jau tampa tradicija vasarą surengti klasikinės muzikos koncertą šiame dvare, Donato Ravini ir Vigailė Karpavičiūtė čia turi gražų ratą gerbėjų, kurie neabejodami atvyksta į koncertą pasiklausyti aukštos kokybės muzikinio spektaklio.  Kiekvienam renginiui meno vadovas parenka svarbias žinutes, šį kartą tai buvo vertingos citatos iš žymių autorių kūrinių ir minčių apie meilę.

“Meilė verčia mus priklausyti neturint ir duoti, neprarandant savęs. Meilė viską, kiekvieną būtį ir kiekvieną poelgį, paverčia šventu siūlu, kuris suteikia mums galimybę nuausti Rojų. Meilė sugrąžina mus iš ekstazės į sielos ramybę. Tegul ji būna palaiminta!” (Alejandro Jodorowsky)

Vasaros turo sėkmė atnešė džiugesį, įvertinimą ir patvirtinimą, kad ši muzikinė meninė veikla yra svarbi ir reikalinga žmonėms, kad mes einame teisingu keliu ir turime keliauti juo drąsiai bei užtikrintai. Šis kelias driekiasi įvairiomis kryptimis pasaulyje.