Solistei Aistei Širvinskaitei sunkiais gyvenimo momentais padėjo muzika

Solistei Aistei Širvinskaitei sunkiais gyvenimo momentais padėjo muzika

Keturių vaikų mama, muzikos pedagogė, operos solistė ir koncertų kūrėja Aistė Širvinskaitė- Ruškienė savo gyvenime muziką įvardija kaip vieną svarbiausių pagalbininkų sunkiais gyvenimo momentais. Viename interviu ji pasakoja, kad tik muzika ją gelbėjo, kai užklupo klastinga pirmagimio liga ar kai žuvo sutuoktinis. „Mano vaikas šešių mėnesių buvo operuotas ir kad sumažinčiau begalinį skausmą, palatoje su juo būdama aš visąlaik dainuodavau, nes taip buvo lengviau ištverti. Kai buvau dar trečio kurso studentė ir jau auginau du vaikus, žuvo mano vyras. Sūnui tada buvo šešeri, o dukrai dveji. Kai patiri skaudžių išgyvenimų, pradedi visai kitaip žiūrėti į gyvenimą. Kas iš pradžių atrodydavo svarbu – drabužiai ar brangūs papuošalai, visa tai praranda esmę. Tais sunkiais momentais man padėjo šeima – vaikai, tėvai, broliai ir muzika“, – prisipažįsta moteris.

 

Nutekėjo į Palangą

Aistė kryptingai siekė karjeros Vilniuje, dainavo operose, kai Dievas sumanė kitą planą – jos vyrui, gydytojui, gavus gerą darbo pasiūlymą Klaipėdos respublikinėje ligoninėje, ji kartu su vaikais „emigravo“ į Palangą.  Gyvendama Palangoje, menininkė randa daug pranašumų prieš didmiestį – švarus oras, jūra, maži atstumai, patogu ir ekologiška auginti vaikus. Net ir turėdama didelę šeimą, Aistė neapleidžia dainavimo. Ji įsitikinusi, kad balso stygas operos dainininkui reikia lavinti nuolat, kad neprarastum įgūdžių ir technikos, kuri įgyjama, atrandama ir brandinama per ilgus mokymosi metus. Net ir gimdydama bei augindama vaikus veikli moteris rasdavo laiko dainuoti spektakliuose ir koncertuose. Prieš keletą metų kartu su kolegėmis smuikininke Migle Dikšaitiene ir pianiste Rūta Blaškyte sukūrė ansamblį RAMuzika. Aistė kuria koncertų programas ir kartu pristato Lietuvos valstybinės filharmonijos koncertų repertuaruose Vilniuje, kitų miestų salėse. Smuikininkė Miglė Dikšaitienė gyvena Vilniuje, pianistė Rūta Blaškytė – Kaune, todėl koncertuoti ir repetuoti atlikėja nesibodi važinėti iš vieno miesto į kitą.

Koncertą „Baroko metamorfozės“ trio RAMuzika jau šį šeštadienį spalio 19 d. padovanos Klaipėdos Šv.Pranciškaus Asyžiečio koplyčios publikai.

 

Didžiausi gerbėjai – šeima

A.Širvinskaitė dviejų vyresniųjų vaikų susilaukė su pirmuoju vyru, jis žuvo avarijoje, kai moteriai tebuvo 28-eri, o mažesniųjų tėvas – antrasis sutuoktinis, gydytojas Nerijus Ruškys. „Vyrui patinka muzika, jis lankosi mano koncertuose. Manęs pasiklausyti susirenka visa šeima – jie yra didžiausi mano gerbėjai“, – džiaugiasi dainininkė.

Profesionali operos dainininkė ir pedagogė, savo aktyviu besikeičiančiu gyvenimu tarsi teigia amžinąsias vertybes – meilę šeimai, vyrui ir sau, savo profesijai. Gyvendama darniai su savo moteriška prigimtimi ji harmoningai suderina ir šeimos, ir profesijos iššūkius. Labiausiai A.Širvinskaitę nustebino aplinkinių įsivaizdavimas, kad ji, susilaukusi keturių vaikų, turės kone atsisveikinti su dainininkės karjera. „Man buvo šokas, kad taip žmonės reaguoja. Kodėl kiti gali spręsti, kas su manimi bus, jeigu jie nežino, kas aš esu per žmogus, kokia mano valia stipri? Negali niekas spręsti! Kaip tik džiaugtis reikia, kad turiu tiek vaikų,  Lietuvai užaugini, ne sau. Norisi, kad jie būtų dori, geri, kultūringi žmonės, naudingi savo šaliai, nepamirštantys savo istorijos. Ir Vyriausybė turėtų labiau atsisukti į šeimas: skatinti susilaukti daugiau atžalų, daryti kažkokius žingsnius, kad žmonėms, turintiems didesnes šeimas, būtų suteikta lengvatų“, – akcentuoja daugiavaikė mama.

 

Koncertą „Baroko metamorfozės“ organizuoja klasikos koncertų organizatoriai „Klasikos degustacija“ ir VšĮ „Vilties miestas“. Dalis koncerte surinktų lėšų skiriama Šv.Pranciškaus Onkologijos centrui ir koplyčiai.