2018 metų Operos viltis Aistė Pilibavičiūtė į sostinę atkeliavo iš mažo Žemaičių Kalvarijos miestelio

2018 metų Operos viltis Aistė Pilibavičiūtė į sostinę atkeliavo iš mažo Žemaičių Kalvarijos miestelio

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje dirbanti operos solistė Aistė Pilibavičiūtė gimė ir užaugo mažame Žemaičių Kalvarijos miestelyje, mokėsi Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Paskutinėje mokyklos klasėje, netikėtai nusprendusi studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kiekvieną savaitgalį važinėdavo į Vilnių, nes ruošėsi stojamiesiems egzaminams.

 

Balsingą mergaitę dar pradinėje mokykloje pastebėjo klasės auklėtoja ir muzikos būrelio mokytoja. Aistė įsitraukė į mokyklos renginius, ji gerai jautėsi scenoje, su malonumu dainavo M. Sakalauskaitės, N. Nekrašiūtės dainas. Plungės meno mokykloje penkerius metus mokėsi chorinio dainavimo ir kitų disciplinų. Sekėsi puikiai ir mokslai labai patiko.

 

„Choro vadovė I. Bakanauskienė solo pasirodymams imdavo dainuoti keletą vaikų iš choro, tarp jų būdavau ir aš. Bet vis negalėjau atsiskleisti, buvau gana uždaras, susikaustęs vaikas, kai vienai reikėdavo dainuoti klasikines vaikiškas daineles“,- prisimena atlikėja.

 

Labiausiai Aistei patikdavo pati kelionė iš Žemaičių Kalvarijos į Plungę, jai tai būdavo atotrūkis nuo mažo miestelio ramybės į truputį didesnį miesto judėjimą. Patikdavo tokia popamokinė veikla, kiti žmonės, draugai, labai mėgo visas muzikos pamokas.

Žemaitija gali didžiuotis Aiste, nes ji specialistų vertinama kaip viena perspektyviausių šalies jaunųjų operos solisčių, pernai metais Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro buvo išrinkta geriausia  operos soliste – Operos viltimi, tais pačiais metais buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui už Iljos vaidmenį W. A. Mozart operoje “Idomenėjas”.

Menininkei maloniausi tie spektakliai, kurių pastatymuose dalyvauja nuo pat pradžios, tuomet būna galimybė iš esmės pažinti būsimą spektaklį, skirti pakankamai laiko analizei, pajausti personažą.

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatre Aistė yra sukūrusi ryškius vaidmenis operetėse „Linksmoji našlė“, „Vienos kraujas”, operose „Bohema“, „Karmen“, R.Šerkšnytės operoje vaikams „Penki Merės stebuklai“ . Naujausi jos pagrindiniai vaidmenys – Džiuljeta V. Bellini bel canto operoje „Montekiai ir Kapulečiai“ , Ilja W. A. Mozart operoje “Idomenėjas”, Siuzana W. A. Mozart operoje “Figaro vedybos”. Solistė taip pat dalyvauja „Vilniaus City Opera“ spektakliuose, dainavo pagrindines partijas šios trupės statytose operose G. Puccini “Bohema” ir R. Leoncavallo “Pajacai” .

 

Daugelis operų sukurtos prieš 150 ir daugiau metų, tad atlikėjai tenka „pabūti“ įvairiose epochose apsirengusiai įvairiais skirtingų laikotarpių bei skirtingų personažų apdarais. Paklausta, kuriame laikmetyje jai būtų įdomu pagyventi, ji atsakė:

„Būtų įdomu pamatyti visus laikotarpius, nes istorija yra tokia įspūdinga, bet nelygu, kuo praeityje būčiau galėjusi būti…Šiandien, manau, visi turėdami tokį kasdienį komfortą, kuris yra tapęs elementariai suprantamu, esame labiausiai privilegijuota žmonių karta per visą istoriją, todėl gyventi praeityje nenorėčiau, nebent žvilgtelti, kaip viskas buvo iš tikrųjų“.

Sėkmė ir profesinis paskatinimas Aistę aplankė studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje: dainininkei teko galimybė pasimokyti Vienos muzikos universitete; prestižiniame „Neue-Stimmen“ konkurse Vokietijoje ji pateko tarp 19 geriausių pasaulio dainininkų; diplomą ir publikos simpatijų prizą pelnė Antoníno Dvořáko dainavimo konkurse; Grand Prix jai atiteko konkurse-festivalyje „Le Strade d’Europa“.

Dainininkė pasirodo ne tik operos scenoje, ji dažnai koncertuoja visoje Lietuvoje su pianistais, instrumentiniais ansambliais ir orkestrais – šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Taip pat yra dainavusi Vokietijos, Austrijos, Čekijos, Italijos, Danijos ir Latvijos publikai.

 

Lapkričio 5 d. Aistė Pilibavičiūtė kartu su patyrusiais kolegomis – solistu Tomu Pavilioniu, styginių kvartetu „Archi quartett“ ir kontrabosistu Donatu Butkevičiumi koncertuos Mažeikių kultūros centro salėje. Čia surengs dviejų dalių koncertą „Operos fiesta“ – atliks arijas ir duetus iš žymių italų kompozitorių Puccini ir Verdi operų, Lehar operečių, kitas dainas belcanto stiliumi.