Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trupė atveš nuostabų koncertą į Mažeikius

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro trupė atveš nuostabų koncertą į Mažeikius

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras Vilniuje 100-ąjį sezoną pradėjo operos „Kandidas“ premjera, visi bilietai į tris spektaklius buvo išparduoti. Pagrindinį Kandido vaidmenį paruošė ir atliko tenoras TOMAS PAVILIONIS. Lapkričio 5 d. Mažeikių kultūros centro didžiojoje salėje solistas kartu su kolege, to paties teatro dainininke AISTE PILIBAVIČIŪTE padovanos muzikos gerbėjams nuostabų dviejų dalių koncertą.

 

Tomas Pavilionis šiemet mini dešimties metų profesionalioje scenoje sukaktį, per šį dešimtmetį solistas sukūrė įsimintinus operos spektaklių vaidmenis, surengė šimtus koncertų Lietuvoje, dalyvavo prestižiniuose kompaktinių plokštelių įrašuose kartu su Kauno miesto valstybiniu simfoniniu orkestru ir pasaulio operos žvaigždėmis Dmitrij Chvorostovkij ir Lawrence Brownlee, buvo apdovanotas įvairiais operos įvertinimais. T.Pavilionis publiką žavėjo koncertuodamas su populiaria pop klasikos grupe „elFuego“.

 

Aistė Pilibavičiūtė – viena perspektyviausių mūsų šalies jaunųjų operos solisčių-sopranų. Naujausi Aistės pagrindiniai vaidmenys Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre – Džiuljeta V.Bellini belcanto operoje „Montekiai ir Kapulečiai“ , Ilja W. A. Mozart operoje “Idomenėjas”, Siuzana W. A. Mozart operoje “Figaro vedybos”. Solistė taip pat dalyvauja „Vilniaus City Opera“ spektakliuose, dainavo pagrindines partijas šios trupės statytose operose G. Puccini “Bohema” ir R. Leoncavallo “Pajacai”.

Aistė ne kartą sulaukė pripažinimo ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniu mastu – 2013 m., dar būdama studentė, ji pateko tarp 19 geriausių pasaulio dainininkų prestižiniame „Neue-Stimmen“ konkurse

Vokietijoje, diplomą ir publikos simpatijų prizą pelnė Antoníno Dvořáko dainavimo konkurse, Grand Prix jai atiteko konkurse-festivalyje „Le Strade d‘Europa“. Dainininkė taip pat dažnai koncertuoja visoje Lietuvoje su pianistais, instrumentiniais ansambliais ir orkestrais: šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru. Taip pat yra dainavusi Vokietijos, Austrijos, Čekijos, Italijos, Danijos, Latvijos scenose.

PROGRAMOJE

Vienintelio ir geriausio operos teatro Lietuvoje artistai paruošė populiarią dviejų dalių klasikos programą, kurios desertas – švelnūs, karšti Tomo ir Aistės duetai, primenantys apie neišsenkančią, niekada nesibaigiančią meilę.. Skambės Lehar, Puccini, Verdi operų arijos, duetai, Mascagni, Mozart, Offenbach ansamblio atliekami kūriniai, dainos iš miuziklų ir operečių, neapolietiški romansai Torna a Surriento (Grįžk į Sorrriento), Funiculi funicula, O sole mio (O saule mano). Operos solistai įkūnys herojus, kurie savo amžiumi nedaug skiriasi nuo jų pačių, kai kurie Puccini ar Verdi operų veikėjai yra netgi jaunesni nei jie! Drąsiosios Violettos ir romantiškojo energingo, įveikiančio visas kliūtis Alfredo iš Giuseppe Verdi operos „La Traviata“ duetas „Parigi, o cara“ (Paryžių, o brangioji) įkvėps tikėti besąlygine meile.

 

Foto: Joana Gedmintaitė, sopranas, Tomas Pavilionis, tenoras, asociatyvi