Klasiką lydės akordeono garsai

Klasiką lydės akordeono garsai

Operos soprano Dovilės Kazonaitės ir akordeonisto Tado Motiečiaus dueto puikūs koncertai patvirtino, kad klasikinei dainai pritarti gali ir akordeonas. Artistus suartino meilė lietuviškai muzikai. Bendraminčiai norėjo atgaivinti visiems žinomą, tačiau atlikėjų šiek tiek primirštą F. Bajoro “Sakmių siuitą”. Jaunieji menininkai sukūrė monospektaklį “Žemė prašė, kad žmonės mirtų”, kuris buvo transliuotas per nacionalinę LRT televiziją, yra saugomas archyvuose. Sulaukęs susidomėjimo iš profesionalų ir žiūrovų, duetas gyvuoja jau ne vienerius metus. 2018 m. Dovilė ir Tadas surengė pasirodymą Lietuvos Respublikos prezidentūroje Nacionalinių kultūros apdovanojimų ceremonijoje, šv. Kristoforo apdovanojimų šventėje.

 

Dovilė Kazonaitė yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, Tadas Motiečius įvertintas ir apdovanotas įvairiuose Lietuvos ir užsienio šalių konkursuose bei festivaliuose. Plačiau apie atlikėjus skaitykite skyriuje Menininkai.

 

Atlikėjų repertuare yra sukauptas pluoštas puikių lietuviškų kūrinių, prancūzų ir italų klasikinės dainos, arijos iš žinomų operų. Duetas mėgsta eksperimentuoti, atlieka įvairių žanrų kūrinius – nuo šiuolaikinių kompozicijų iki operos arijų.

 

Rugsėjo 22 d. duetas surengs klasikinės muzikos koncertą XVIII sakralinės muzikos festivalyje “Šlovinkime Viešpatį stygomis ir dūdomis” Molėtuose, Šv.apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Skambės prancūzų, italų ir lietuvių klasikiniai kūriniai, kuriems pritars akordeono garsai.